עגלה ערופה

1858526 790

יואב

נכתב בזעזוע בעקבות רצח אורי אנסבכר הי"ד

הייתי רוצה לחדש את מצוות עגלה ערופה. שיבואו זקני ירושלים ושופטיה, ראשי הגופים השונים - ראש העיר, מפקד המשטרה, מפקד פיקוד מרכז, רב העיר ירושלים, נשיא בית המשפט המחוזי ועוד חשובים, שיצאו מהמשרד שלהם, שירדו ממגדל השן שלהם, מהקונכייה שלהם.

שיביאו עגלה חיה, תמימה, עיני עגל, שלא טעמה חיים עדיין. שייקחו קופיץ, סכין קצבים, ויערפו את ראשה. אני רוצה לראות את ראש העיר בעצמו תופס את העגלה, ומנסה לכרות לה את הראש, שיראה כמה קשה ליטול חיים, שיחלחל לו לתודעה דרך הידיים, ויטעם טעם אכזריות. שיראו אותה גועה, מתנגדת, מפרפרת. שיבין מה נעשה, ומיהם האויבים שלנו.

ושדם העגלה ייזל על האדמה, ויתערבב בנחל, ושכולם, אחד אחד, יכרעו ברך ליד הנחל, וילכלכו את המכנסיים בבוץ, וירחצו את ידיהם בדם. בלי להפשיל שרוולים, שיכתים את השרוולים הלבנים שלהם.

אני רוצה לראות אותם עומדים, מול הקהל, מול המצלמות, ואומרים: "ידינו לא שפכו את הדם הזה ועינינו לא ראו". אני רוצה לראות אותם, את ראשי הקהל, את האחראים המוניציפליים, שליחי ציבור, מישירים מבט אל המצלמה ואומרים בקול יציב שהם לא אחראים, שהם עשו כל שביכולתם. אם יש להם מצפון, הם ישתקו.

אני רוצה שהם ישבו שם, בשולחן עגול, ליד הנחל, בחוץ, בקור, ליד גופת העגלה המדממת, כשהידיים מגואלות בדם, וידונו מה לעשות כדי למנוע את המקרה הבא. עליהם מוטל הדבר. הם ראשי הקהל. אי אפשר להמשיך הלאה.

ורק בלקיחת האחריות והחלטות אופרטיביות, אפשר יהיה לומר את סוף הפרשה: "כפר לעמך ישראל אשר פדית ה', ואל תיתן דם נקי בקרב עמך ישראל, וניכפר להם הדם. ואתה תבער הדם הנקי מקרבך כי תעשה הישר בעיני ה'".

 

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם