זהירות סכנה

1858526 790

זהירות סכנה – תגובה לכתבה על הסיור באיראן

שמואל

בגיליון האחרון התפרסמה כתבה על יהודי שביקר באיראן, וברצוני להגיב על הדברים (מבלי להתייחס לאותו יהודי, משום שאני חושש שמא הכתבה לא שיקפה במדויק את דבריו).

ישנם אנשים שמטיילים ברחבי העולם בגלל שעמום, סקרנות או חוסר חיבור לארצנו הקדושה. מסתבר שיש גם כאלו שסיבותיהם אחרות, נעלות יותר. בכתבה נסקרה תופעה חמורה יותר: אנשים שנכנסים למקום סכנה בכוונה תחילה: נוסעים לג'ונגלים או מטפסים על הרים גבוהים, נוסעים למדינות עולם שלישי או מסתפקים ב"סתם" מקום מסוכן ומרגש. לפי תחושתי, לעיתים הרצון לריגוש מסתתר תחת מסווה "דתי" כביכול, כמו ביקור בקברי צדיקים או היכרות עם קהילות נידחות וצאצאי עשרת השבטים.

"הייתי יכול לבלות שם (בכלא האיראני)... כמה שנים בתנאים איומים. אני מרגיש כאילו מרדכי ואסתר הגנו עליי בגלל שכיבדתי אותם בביקור", כך נכתב בכתבה.

ואני בסכלותי תמה: מרדכי ואסתר לא מתכבדים בביקורך, שהרי כניסה למקום סכנה היא עבירה, והדָבֵק בצדיקים מתרחק מן העבירה.

אילו היית נכלא חלילה בידי השלטון האיראני העוין, היית מכניס את משפחתך לסבל נורא וגורם לאלפי יהודים להוציא ממון וזמן מרובים למען שחרורך.

לאנשים שמתעקשים בכל זאת להיכנס למקום סכנה, הייתי ממליץ שלפחות יצהירו מראש בכתב, יחד עם משפחתם, שאם חלילה המטייל ייקלע לקושי, הם מתחייבים להימנע מכל פעולה ציבורית למענו.

חבל שכתבות מעין אלו מתפרסמות. אם אנשים נוספים יצעדו בדרך טיפשית זו וייפגעו חס וחלילה בעת טיפוס "אמיץ" על הר גבוה, או טיול "מדהים" במקום מסוכן, עורכי הכתבות והעלונים לא יוכלו לומר "ידינו לא שפכו את הדם הזה".

 

כתבות אחרונות

Prev Next
עצמאות הרבנות

  מאמר מאת הרב אברהם...

תחפושות לכל עת אמת

  סיפור מאת מיכל

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם