מעריצה אחת Featured

1858526 790

תגובה למכתבו של מיכאל, "באמצע שדה הקרב"

אנונימית

מיכאל היקר,

קראתי את המשל שכתבת ואת מכתבתך הנוגע.

נכון, בתקופה שלנו לא פשוט להתחזק ולהתגבר.

אבל גם אחרי שהגעתי לסוף דבריך (לאחר שקראתי פעמיים), אני עדיין מדמיינת אותך "איזה לוחם אמיץ, בעל אופי של ברזל, אחד מהסרטים, כזה חתיך עם מבט עמוק בעיניים". זה ממש מתחבר לי עם מה שכתבת בהמשך.

מי אמר שצדיק צריך להיות כפוף קומה וחלשלוש?

זקוף קומתך, עם הכיפה הגדולה והיפה, הציציות המרשימות והפאות שעל לחייך, הרשה לעצמך גוף חסון, אפילו עם שרירים – הגוף שבו אתה רץ לדבר מצווה – כמה מרשים, מלבב ומקדש שם שמיים לראות בחור שרירי וזקוף קומה שהוא ענו, עובד ה' וירא שמיים. אח, איזו נחת בשמיים.

והכי חשוב, כשאתה מנצח, תשמע את מחיאות הכפיים בתוכך. כי המלחמה הזאת היא יומיומית והניצחון שלך הוא ניצחון גדול ששווה הרבה מאוד. הרבה יותר ממה שנדמה.

כאישה רווקה מאוד רציתי שהאיש שיהיה בעלי ביום מן הימים יילחם את מלחמתו וייתן את כל אונו במלחמה הזו, למען הזוגיות שלנו והבית העתידי שנבנה.

והיום, כנשואה לבעלי שיחיה, אני לא יודעת אם יש לו מעריצים אבל יש גם יש לפחות אחת שמעריצה אותו על כל קרב וקרב במלחמה הזאת. גם אם אני לא מבינה אותה ולא חווה אותה, אני מאמינה לו, ולך, שהיא מלחמת התשה ושאתם חיילים קרביים על בסיס יומיומי.

ואם נפלת, יש לך סיבה טובה לקום, כי "שבע ייפול צדיק וקם". מי שברא את היצר הזה הוא מי שציווה אותך גם לצאת למלחמה הזו. ובעיניי זה בוודאי לא טעות. אז יש בך יצר. והוא גדול ומבורך ונפלא מאין כמוהו ומה היינו עושים בלי היצר הזה בעולם? אפילו ביצה אחת לא היינו מוצאים! בנות המין השני לא חפות מיצר, שאמנם בא לידי ביטוי בדרך אחרת, אבל הוא יצר החיים של כולנו ודרכו מתגלים כוחות חיים אדירים.

ודבר אחרון, שאולי נכון שיהיה ראשון, כתבת שגם מול עצמך אתה בכלל לא משהו. אז שם בעיניי, מתחילה עבודת ה' האמיתית, כמי שנברא בצלם, לשמוח בבריאה של ה' שהיא אתה.

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
נרקוד?

  מאמר מאת הרב ליאור...

עוד לבנה אחת

  מאמר מאת הרב אייל...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם