זיכרונותיי מהלהט"ב Featured

1858526 790

זיכרונותיי מהקהילה הלהט"בית – תגובה למאמר המערכת על הקהילה הלהט"בית

מ', אם למשפחה

כשהייתי בערך בת שנה וחצי הוריי התגרשו. התחנכתי במוסדות של הציבור הדתי-לאומי. המחסור התמידי בבית יציב, מאורעות החיים, יותר מדי מפגשים עם אנשים שהתהדרו בכיפות אך היו נטולי יראת שמיים, הם אלו שהביאו אותי בגיל צעיר מאוד לבעוט בכל הקיים ולצאת למסע חיפוש עצמאי אחרי משהו שארגיש שהוא אמיתי.

מחניכה שרופה ב"בני עקיבא" התחלתי לזלוג אט אט לשוליים, חורים התווספו בזה אחר זה לאוזניי, צבע השיער הוחלף בכל חודש, החצאית התקצרה עד שלבסוף הפכה למכנסיים, החלתי לעשן – בהתחלה סיגריות ואחר כך גם סמים, מתחתי את הגבול עוד ועוד... בערך בכיתה ט' כבר הייתי חילונית לגמרי. הביקורים בבית הספר נעשו נדירים, ואני? הייתי בעיקר בתל-אביב. משוטטת על הקו שבין חוף הים לדיזנגוף סנטר מבוקר ועד הבוקר שלמחרת.

טעמתי הכול, ניסיתי הכול, כאילו רציתי למצות את כל העולם. בחלק מתהליך החיפוש הזה, התחברתי חזק מאוד לקהילה הלהט"בית. החבר הכי טוב שלי היה הומוסקסואל, והוא הכיר אותי לכל חבריו וחברותיו שבמהרה הפכו להיות חברים טובים גם שלי. איך היה? הכי כיף. אין ספק שהם יודעים להרים את המסיבות הכי טובות בעיר, ולילדה בת 16 עם רצון לטרוף את העולם התחושה הייתה כמו חגיגה ענקית של חופש. הייתי במסיבות הכי נחשבות שלהם, הייתי מגיעה בכל שבוע למפגשים שיזמו איג"י – ארגון שאמור לעזור לנוער בעל נטיות.

אני לא יכולה להקיף במאמר אחד מה שראו העיניים שלי באותן שנים, אני רק יכולה להגיד שמה שהרגשתי אז כמו חופש נראה לי היום בעיניים של אישה בת יותר משלושים כבדידות איומה. החברה הזאת, שכל כך כיף בה, נושאת בתוכה פצעים וכאב שנהרות לא ישטפו. החוויות האלה, שהיו נראות לי אז כל כך שמחות, יכולות לשרוט את הנפש לעולמים.

החברה הזו חורטת על דגלה מתירנות מינית. די להסתכל על מצעדי הגאווה ולראות מה הם שמים בפרונט: הם לא חוגגים את תרומתם למדע, לפוליטיקה, למחקר או לאקדמיה. הם חוגגים את החופש המיני. הבעיה היא שלתוך החגיגה הזו מגיעים, בדיוק כמוני, עשרות ומאות ילדים מבולבלים, עם שאלות קשות על העולם, על עצמם, על אהבה, על שייכות ועל זהות. כשהילדים המבולבלים האלה נכנסים לקהילה המתירנית הזאת, הם נחשפים למראות וחווים חוויות שיעצבו אותם לפעמים ללא חזור.

אין אף אחד שישאל את אותם ילדים אם מה שהם מחפשים בגבר או באישה שאיתם הם מתרועעים זה בעצם האבא או האימא שכל כך חסרים להם. וחמור מכך: הכרתי לסביות רבות במהלך השנים הללו. כמעט כולן עברו תקיפה מינית בילדות. בערך 90% מהלסביות שהכרתי ושפתחו את ליבן בפניי. אני נזכרת בדברים האלו בכאב לא מפני שהן בחרו בדרך שבה הן בחרו, אלא מכיוון שאני יודעת שהנשים האלה הן פצע מהלך ומדמם, מפגש כואב ומצולק עם המין הגברי, ושהבחירה להימנע מקשר היא גבר היא בריחה (שאפשר להבין) שלא פותרת את הבעיה ומותירה את ליבן שבור ודואב.

מכל החוויות שחוויתי אני זוכרת במיוחד ערב אחד, שבו נכנסתי לאיג"י. היה שם פסנתר יפהפה שכמה חבר'ה מוכשרים ניגנו בו. ליד הפסנתר ישב בחור שנראה כבן 16, ולידו גבר כבן 60. הם היו זוג ולכולם זה היה טבעי. כן ככה, בפשטות. הדבר הזה הוא בלתי נתפס, איך במקום שבו אמורים להגן על הנוער הזה נותנים יד למשהו שהוא לא פחות מפדופיליה? זה מקור הבעיה, בתוך עולם שיש בו מתירנות מינית משולחת רסן, אין גבולות, הסכרים נפרצו ובשם החופש אפשר כמעט הכול. ומי שם כדי לאסוף את השברים?

ראיתי בשנים האלה הרבה צבעוניות, ראיתי הרבה כיף, רעש, חופש. אבל לא ראיתי חברות. ראיתי הרבה בדידות. ראיתי יותר מדי אנשים שמורחים על עצמם חיוך, ובתוך הלב הם נשרפים. זו לא החברה האנושית שבה אני רוצה שילדי המחר יגדלו. וכן, אני מאמינה בטיפולי המרה. אני מאמינה בהם כי אני מאמינה בחופש הבלתי מוגבל של ההכרה שלנו. אני מאמינה בכוח העצום של כל אחד לבחור לעצמו בכל רגע מיהו ואיך ייראו חייו. אם חוויה כואבת כמו פגיעה מינית יכולה לשנות את נטייתו המינית של האדם, מדוע שחוויות פסיכולוגיות אחרות לא ישנו אותו בחזרה לנטייתו המקורית?

אני מקווה שהדברים שכתבתי האירו מעט ממה שעובר על ילד שמתגלגל לקהילה הזו, שבה אין הגנה, גבולות, כלים או בקרה על הדברים שלהם הוא נחשף; אין יד מכווינה, מרפאת, שתיתן תשובות אמיתיות ומזור אמיתי לייסורי הנפש. אני קוראת למחנכים לזהות את אותם נערים ונערות ולמצוא להם טיפול רגיש, אמיתי ומכיל בתוך הקהילות הקיימות.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
האומץ לחשוב פעמיים

  הטור של סיון רהב...

הפולמוס על התקווה

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם