עד החתונה Featured

1858526 790

נתנאל

אתחיל ברשותכם מהסוף. התחתנתי בגיל מאוחר, אחרי גיל 30, ואני מבקש לשתף אתכם בכמה מהתובנות שעלו אצלי מניסיוני בתקופה שלפני ההחלטה, בדברים שיכולים לקדם מאוד לקראת החתונה.

א. חיבור וקבלת עצמי – קשים לי החסרונות אצל בן הזוג; עד כמה אני מקבל את עצמי, את המראה שלי, את התכונות והצדדים החזקים יותר ופחות אצלי? כשאתחבר נכון לעצמי אוכל לקבל את החסרונות של הזולת, וגם להיות בעל ביטחון עצמי ושלווה.

ב. רצון – תנאי להצליח הוא הרצון. אני אומר לעצמי שהדבר הכי חשוב לי עכשיו הוא החתונה, זה המוקד, בזה אני מתעסק, על זה אני מתפלל. ממה שראיתי אצל כמה רווקים, כשמגיעים לנקודת זמן שבאמת באמת רוצים – אחרי זמן קצר מתחתנים.

ג. תפילה חזקה – תפילה מעומק הלב פותחת שערי שמיים וסייעתא דשמיא, וגם מחזקת את הרצון של המתפלל.

ד. חסד – פעילות התנדבותית על בסיס קבוע, כמו התנדבות אצל קשיש בבית אבות, ליווי חולה או כל פעילות חסד, תפתח את השערים ותעזור לכם להתחתן מהר יותר. כך ראיתי אצל חבריי שהתחתנו.

ה. פחד – שנים רבות רציתי והתפללתי להתחתן. בשלב מסוים הבשילה בי ההכרה שאני פשוט פוחד. זה יכול להיות פחד מהבלתי ידוע, פחד משינויים, מצורת חיים שלא מתאימה לי, או שמודל הזוגיות שנחשפתי אליו בעבר אינו מפתה אותי להגיע לכך. המשותף לכל אלה הוא שהם נמצאים ברקע ולא אזהה אותם בצורה גלויה. כשאני פוחד אני מונע מעצמי להגיע ליעד המבוקש, גם כשאני אומר לעצמי שאני רוצה. אז אעורר שאלות כשיהיה קשר רציני, והתת-מודע יחבל בסיכויי. אז אם כשאתם חושבים על חתונה אתם נלחצים (למשל הדופק מואץ), ייתכן שאתם פוחדים. כדאי מאוד לעבוד על זה ולא לעסוק במה שמסביב.

ו. יועץ טוב – מאוד כדאי בגיל 25+ לעבור ליווי על ידי יועץ טוב. זה אמנם יקר – אבל תחשבו שהכסף מהחתונה יכסה את זה... יועץ טוב הוא אדם שאני מרגיש איתו בנוח, הוא מקשיב לי ונותן תחושה טובה, וגם עצותיו וניסיונו מחכימים אותי. לא תמיד היועץ הראשון שתבחרו יתאים. אולי תרגישו שהוא לא מקשיב או לא נותן מענה מספק. אין צורך להרגיש חוסר נעימות או ייאוש חלילה, עברו ליועץ הבא. אשתף בניסיון: הלכתי ליועץ (היועץ השני שלי) וגם השתתפתי בסדנה שהוא העביר, והוא הציל את הקשר שלנו ממש. הייתה לו סבלנות והוא ענה לי על כל קשיי, בזכותו התחתנתי!

ז. סבלנות – אל תדאגו. ה' לא שוכח אתכם, אתם תתחתנו – זה ודאי, וכל העבודה שעבדתם לפני החתונה תלווה ותשרת אתכם במהלך החיים הזוגיים.

לתגובות: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם