מכתב פתוח למכים בפטיש Featured

1858526 790

א"ש וינברג

כל כך אירוני וסמלי שבשבתות האחרונות קראנו בתורה על "תוהו ובוהו" ועל המבול, ומיד לאחר מכן יחול א' דראש חודש ארגון. חודש ארגון מלא בחוסר סדר, מבול של פעילויות, בלגן קטסטרופלי ולא סתם נקרא בשמו הלא רשמי "חודש בילגון". ושלא תבינו לא נכון - אני מעריך את צוותי ההדרכה, חב"ב והנהגה בסניפים ומצדיע להם על שעות של השקעה, מחשבה, תכנון, יוזמה ופעילות. רק מי שהיה שם יודע כמה כוחות נפש צריך בשביל כך, והייתי שם לא מעט זמן (לדעתי גם הם צריכים לקבל יותר הכרה מצד הממסדים, אבל זה בפעם אחרת). באמת עבודת קודש.

אז למה יש בלגן? מטבע הדברים ילדים יוצרים בלגן, ולתנועות נוער קצת יותר קשה להשתלט עליהם ממוסדות פורמליים בעלי יכולת ענישה. אז לבטל את חודש ארגון? ממש לא. זה שיא השנה.

השאלה הגדולה היא איך להפוך אותו למשמעותי.

בואו נודה על האמת: חודש ארגון שואב את כולנו להמון המון תפקוד טכני, והערכים – נזנחים. אני לא מצפה מחניך לדעת על הנושא כמו רכז ההדרכה, אבל לפחות שידע מה הנושא ומה הוא אומר בגדול. הרבה פעמים לחניכים אין מושג מה נושא החודש, כלומר מה השם שלו!

אז אני פונה לכל הקומונרים, הקומונריות, המדריכים והמדריכות, המכים בפטיש ובאזמל ומפסלים נשמות:

תנו מקום מרכזי לערכים בחודש הקרוב! האם אנו רוצים שהחניכים יצאו רק עם צבע בשיער או גם עם צבע בנשמה? שהם יקבלו רק צל"ש על הריקוד המטורף שהכינו או גם מטען חיובי שיסחבו איתם לכל חיים?

הבלגן בחודש ארגון יישאר, עולם כמנהגו נוהג. אך בידכם להחליט אם יהיה רק "תוהו ובוהו" או שגם "רוח אלוקים מרחפת על פני המים". חזקו ואמצו!

 

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם