השבט החדש Featured

1858526 790

דניאל, דביר

הקדמה: כמנהג שנה בשנה אנו פורסים בפניכם את כל השמות שהועלו בפני הוועדה לשמות חסרי פשר ואת הסבריהם המאלפים כדי שנזכה להשכיל מתורתם, אומנותם, שנינותם, חריפותם וטרחנותם. בעיקר טרחנותם.

שבט עזאזקל – השם מביע את נכונות השבט העולה לחב"ב להקריב מעצמו למען העם והארץ. כדכתיב "לעזאזקל המדברה" ואיתא באבות דטליסמאן: "כי בשבילה גם עד המדבר אני אף פעם לא נשבר", שהרי ללא השבט האדם הוא אום שמום. כלומר כלום. כן. וכן עזאזקל בגימטרייה "חברה" או "גיהינום זה היעד", רוצה לומר, ללא השבט האדם יורש גיהינום. וכבר נשתברו מלאנתלאפים קולמוסים בנידון ואכמ"ל.

שבט מומצ'ילגראד – הוא שם של עיר בדרום הר בולגריה המאוכלסת בטורקים, בולגרים וצוענים. מובן שרואים מייד את ההקבלה לחיינו אנו! טורקים הם סמל הקפה, קפה טורקי, המאחד את כל קצוות העם למגודלם ועד עוד יותר גודלם (ילדים לא שותים קפה). טורקים זה עם ישראל. בולגרים הם סמל לגבינה (בולגרית מן הסתם), ואין גבינה אלא חלב, ותורתנו הקדושה נמשלה לחלב. שנאמר: "דבש וחלב תחת לשונך". צוענים מבטאים את הקשר לאדמה, שנאמר: "קום והתהלך בארץ בתרמיל ובמקל כי לך אתננה" (בראשית נא, ס' סופית).

הנה כי כן רואים אנו שמומצ'ילגארד הוא סמל לתורת ישראל ארץ ישראל ועם ישראל, ולכן זה יהיה השם החדש, כמובן.

רואפהו (במאורית: "בור רועש") הוא הר געש פעיל במרכז האי הצפוני של ניו זילנד, הנמצא 40 ק"מ דרומית-מערבית לאגם טאופו. להר שלוש פסגות מרכזיות: טהורנגי – 2,797 מטר, פרטטאיטונגה – 2,751 מטר, וטה האוהאו – 2,755 מטר . רואפהו פעיל באופן רציף, והוא אחד מהרי הגעש הפעילים הגדולים באוקיאניה.

סכום הגובה של שלושת פסגותיו המרכזיות הוא 8,303, ובגימטרייה קטנה – 4. ממש כמו הפסוק: "אני ה', אני הוא ולא אחר". מה שמבטא כמובן את אהבת ה'. לא?

אסטרחן – מחוז בממלכת הכוזרים. ממלכת הכוזרים הייתה ממלכה שהתגיירה בעקבות חקירותיו האמוניות של מלכה. ציטוטים השגורים בפי אנשי הממלכה כמו "עבדי הזמן עבדי עבדים הם עבד ה' הוא לבדו חופשי" או "אמר הכוזרי: לא נורא חבר" מבטאים את אמונתם הנוקבת ואת ביטחונם ללא סייג בקודשא בריך הוא. משם זה אנו רוצים לשאוב אמונה וביטחון, כי לכך נוצרנו. וחוץ מזה זה אחלה שם, לא?

אז בבל"ח לתו"ע חבר'ה, ושנזכה להיות יותר אמיתיים, לשם נורמלי ולבניין אריאל.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם