משיבי הרוח? Featured

1858526 790

תגובה לריאיון עם חבורת משוררים מ"משיב הרוח"

ורד

אני אם לארבעה ילדים ב"ה, שלרוב נהנית לקרוא את עולם קטן. אתם מביאים דברים מעניינים, פותחים פתח לדברים שאולי לא היינו שומעים עליהם, ומפרשים תופעות ואנשים. אפשר להרגיש שהרצון במאמרים הוא להראות את המציאות ממבט של חיי תורה.

התחלתי לקרוא בעניין את הכתבה על "משיב הרוח", שמחתי לשמוע על הרצון לכתוב מתוך קשר לקב"ה, וראיית החוויה הרוחנית שביקום. אך כשהמשכתי את הכתבה הרגשתי שהתבלבלתם, נתתם למשוררים לדבר, בלי לבקר דברים שהם נגד ההלכה: האמירה שהם שאלו רב (שמייצג פתיחות יחסית) והוא ענה להם שלא לפרסם משהו והם כן פרסמו; וכן שלדעתם אם הרב קוק היה בדורנו הוא היה פורץ יותר ולא מתנגד בדברים שהצניעות יפה להם, וכן כשהמשוררת אמרה שאולי יש בה בעיה שהיא לא משתמשת בלשון פחות צנועה.

אמנם אנו שמחים על תחיית הרוח והאומנות, אך אם אין גבולות הלכתיים ברורים, נגיע (מהר או לאט) לדמיון של עבודת ה', ולטמא את הציבור במקום הבישום שרוצים להשיג.

לכם, מערכת העלון, יש תפקיד אדיר ללכת בדרך הישרה ואפילו נגד הזרם. להציג יהדות נאמנה היונקת מבית ישראל סבא, שחושפת את הטוב העצום שיש בחיי עם ישראל ללא רצון להיות חקיינים. אנא היזהרו, כי אתם בעמדת השפעה גדולה, ואל תעודדו דברים שהם בעייתיים לרוח ישראל.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם