כשתהיה גדול Featured

1858526 790

מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול?

אלעזר קלומפס

לקח לי זמן להבין מה מתסכל אותי כל כך בשאלה הזאת, ולאחרונה התחלתי להבין. אני פשוט אוהב לעשות הרבה דברים שונים. אני רוצה לחיות חיים פשוטים. לקום בלי לחץ, ללכת לעבודה קרוב לבית באווירה כפרית, להיות בחברת אנשים טובים ומוכרים. אני אוהב גם לכבוש, להתעסק במחשבים, ללמוד דברים חדשים ולהרגיש מוצלח. נחמד לי גם לשבת בבית שלי בנחת ולכתוב מהלב; אז אולי אחפש פרנסה מהתחום הזה?

יש בי כוחות חיים מגוונים, ומשום מה נראה לי שכדי לענות על שאלת הדודות אני צריך למצוא את הכוח הבולט ביותר ולקבור את כל האחרים. כשאני ניגש לשאלה הזו מהמקום הזה, אני יוצא מתוסכל מאוד. בכל פעם שארגיש שלם יותר עם הכיוון המעשי והפרקטי, הכיוון הרוחני יזהה את ההפסד המקרב שלו ויתחיל לצייץ. "ומה איתי? שכחת כמה נחמד פשוט לשבת וללמוד?" אז אחרי זמן מה אתחיל להתייחס ברצינות לציוצים שלו, ואז יגיע תורו של הצד המעשי להיעלב: "אתה באמת חושב שזה כל מה שיש בך?"

כל אחד והקונפליקט שלו, אבל כשנקודת המוצא היא שאני אמור לבחור כיוון אחד מתוך שלל רצונות, לא אצליח באמת להרכיב ממשלה. הרכבת ממשלה אמיתית על החיים שלי היא לתת לכל כוח-חיים את המקום שלו.

באמת יש צד בעם שלנו שרוצה לשמור על המסורת שהוא מכיר ויש צד שרוצה לפתח את המדינה כמו שהוא מאמין שנכון. יש צד שחשובות לו מאוד זכויות הפרט, וצד שמדגיש יותר את המסירות וההקרבה. ובאמת באמת, אם כל אחד יעצור להתבונן בעצמו הוא יראה שגם בתוכו האיזונים האלה קיימים, ושלכל כוח יש מקום. כשחושבים שכדי להקים ממשלה צריך לבחור בכיוון אחד ולזנוח את כל האחרים, אז יש התקוממות, ולשמחתנו הגדולה אין היום כוח מספיק חזק שיכול לדרוס את כל האחרים.

אני רוצה להציע לעצמי ולכם הצעה פשוטה, ואולי מהלב שלנו זה יעלה גם מעלה: שכן נרצה להיות גדולים, וכן נרצה לעשות דברים, אבל שהעשייה שלנו תהיה ממקום שנותן לכל כוח את המקום שלו. שנאמין שבאמת אפשר לחיות חיים שלמים שבהם כל כוח מקבל את המקום המתאים לו. כשחושבים על זה כך, כבר לא מפחדים מכל כוח חדש שמתעורר, להפך, אני מתחיל לזהות שיש פה הזדמנות נוספת שדרכה החיים שלי יכולים להופיע. אחרי שאני מתחיל לראות את זה בתוכי, אני יכול להתחיל גם לתת מקום לאנשים השונים שסביבי.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם