לא תעצרו אותנו? Featured

1858526 790

ציוני דתי

"לא תעצרו אותנו". "זו בושה וחרפה". "בריונות". "נשים לזה קץ אחרי הבחירות".

אלו הן שלל קריאות שנשמעו השבוע מצד חברי המפלגה המתקראת מפלגת הצינות הדתית. והן קריאות נכונות. אכן בושה וחרפה שמבזים כך תלמיד חכם בישראל: הניסיון למנוע מהרב אריה שטרן שליט"א את המשך כהונתו בלי כל סיבה הגיונית ובטענות שונות – היא אכן בושה וחרפה. אבל אחרי הבחירות?

הסאגה המיותרת הזאת נמשכת כבר לא מעט זמן. לכל אחד ואחת מאיתנו היה הרגע למחות, לשים לזה סוף כאן ועכשיו. לא מעט זמן הרב העניו והצנוע הזה, שמעולם לא רדף כבוד ושמספיקה דקת שיחה אחת איתו כדי להבין את זה, שומע חרפתו ואינו משיב. אותו רב שמאיר כל כך הרבה בעולם הזה. אותו רב שאילו רק הייתם שומעים אותו לרגע מדבר על עם ישראל ארץ ישראל ותורת ישראל באמונה אמיתית עם אור בעיניים שכבר לא רואים כמעט היום – נותר בחרפתו.

למחות בתקשורת לפני הבחירות, כפי שעושים רוב הפוליטיקאים, זה נחמד. האם זה מזיז משהו במציאות? נראה שלא. ועל מה ולמה מונעים את המשך כהונתו? על זה שהוא שלי. שהוא שלך. שהוא של כולנו. שהוא מאמין בכל ליבו ומהותו שלהיות ציוני-דתי זה יותר מלהיות נחמד עד שרומסים אותנו פעם אחרי פעם. זה לעשות, זה להיות.

בואו נהיה גם אנחנו גאים במי שאנחנו ובמה שאנחנו. ונעשה. נמחה בקולי קולות על ביזוי כבודו של תלמיד חכם. בואו נוכיח אחת ולתמיד שבאמת לא יעצרו אותנו. רק מפני שמישהו הוא משלנו. בואו ניתן לרב שכל חייו הוא משלנו ונהיה פעם אחת גם משלו.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם