איפה הם ואיפה אנחנו? Featured

1858526 790

ר'

לפני שבועיים התארח ראש הממשלה היקר, מר בנימין נתניהו, בקהילה שלנו. גילוי נאות: כבר כשהייתי בן 16, כשכולם העריצו שחקנים ולהקות למיניהן, אני הערצתי את נתניהו. ואיך לומר, זה לא עבר.

בדיוק כשהוא בא לצאת מבית הכנסת פגשתי אותו (זה אפילו מתועד בסלפי), והיה לי ברור שאני רוצה לומר לו תודה על כל מה שהוא עושה בשבילנו (לא בשבילו – בשבילנו!) ואז, בלי תכנון מוקדם, קראתי לעברו, שלא לומר צעקתי, מה קורה עם אורון והדר? למה לא קורה כלום? למה הכול חד-צדדי? ראש הממשלה לא הגיב, אבל כן הקשיב. חזרתי הביתה מרוגשת מהסלפי, אבל כאבה לי מעט הצורה הלא מכבדת שצעקתי לעברו את הדברים והיה לי קשה להירדם בגלל זה.

למחרת בבוקר נסעתי באותה דרך קצרה שאני נוסעת כבר שנים בשכונה שלי בכל בוקר, ופתאום מופיעה מולי מכונית שלא ראיתי מעולם שמודבקת עליה תמונה של שני חיילים צעירים ויפים, הדר גולדין ואורון שאול, ולצידם הכיתוב " צוק איתן לא נגמר עד שישובו אורון והדר". באותו רגע לא האמנתי למה שאני רואה (אם זה לא היה קורה לי לא הייתי מאמינה לתזמון), כאילו הם הגיעו ואמרו תודה שלא שכחת אותנו. כי שכחתי. רובנו שכחנו.

ברור, הם שגורים על פי בתפילות בכל יום, אבל מה עשינו בשבילם? למה המאבק הזה הוא בעיקר של המשפחה? הם לא הבנים של זהבה ולאה, הם חיילים שעם ישראל שלח לקרב ולא מצליח להחזיר. אבל גופות של מחבלים הוא כן מחזיר, וגם מספק כסף ותרופות בלי הפסקה.

מה עושים?

מתאחדים בתפילה, מרבים בתפילה. לקריאת תהילים מאוחדת להשבתם אפשר להיכנס לאתר "תהילים ביחד" ובחיפוש לרשום "הדר בן שמחה וחדוה לאה ואורון בן הרצל וזהבה".

אפשר להשיג בקלות את המדבקה שצמררה אותי בבוקר לפני שבועיים ולהדביק על הרכב שלכם.

בפייסבוק יש מגוון פעילויות ומפגני תמיכה שאפשר להשתתף בהם ולתרום, ביניהם "מסדר הדר" ועוד.

ובעיקר – לא לשכוח.

גם לא לשכוח את אברה מנגיסטו ששבוי בידי חמאס, בלי טיפת הומניטריות.

השבוע נפתח הקמפיין "הפסקנו לשתוק – מחזירים את הבנים", שמעורר אותנו אחרי שנרדמנו והשארנו את המשפחות להיאבק כמעט לבד. בשבוע הבא בתאריך א' באדר תש"ף, 26.2.20, תתקיים עצרת בבאר שבע עם אומנים רבים. יחד נפסיק לשתוק. בואו.

בתפילה לה' יתברך שיעזור לנו ולמנהיגים שלנו לקבל החלטות אמיצות ונכונות.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם