בעקבות קורונה Featured

1858526 790

חיים אלבז

ר' אריה לוין היה מכונה רב האסירים וגם רב המצורעים. על שום מה? באותה תקופה הייתה מחלה מידבקת ששמה צרעת ואיש לא רצה להידבק בה. אפילו קרובי משפחה חששו ולא נכנסו לבקר את יקיריהם. באו ושאלו את ר' אריה מה עושים. אמר: "אני נכנס". שאלוהו: ושמא יש סכנה בכך? השיב להם: נכון, סכנה יש בכך. אך מה יעשו אותם עשוקים ורצוצים?

ומה יעשו הנדבקים בקורונה, שהם מבודדים וחשים מצורעים, מי דורש בשלומם? אמנם הם נדבקו בנגיף והם סכנה עולמית לשלום הציבור, אך מי ידאג להם? כך היה עונה היום ר' אריה לוין.

ואני הקטן שואל: מה, הבחירות סימאו אותנו? נתנו לפוליטיקה קטנה לעוור את עינינו ולסמם את נפשותינו? אחיי ורעיי, לא באתי לומר שמגפה זו אינה מגפה. חייבים לעשות הכול כדי למנוע אותה. אך בל נשכח שבסופו של יום תיגמר מגפה, זו ויש סדר לעולם. כמה חללים נפשיים ייפערו בעקבות קורונה? כמה ילדים שכרגע בבידוד ייפגעו?

מה לעשות? תרימו טלפון. תשאלו את המצורעים במגפת קורונה איך הם מרגישים, מה הם עושים, איך אפשר לעזור להם בחדר המבודד. מגפת קורונה תיגמר אבל המגפה החברתית והנידוי ותחושת הזלזול לא ייגמרו לעד.

בואו נדבר פוליטיקלי קורקט (שפה יפה למרצים ולאנשים שחושבים שהם חושבים). על מה תקום ותיפול מדינת ישראל? לעניות דעתי בחלקיות. רק אם יהיה סמן במדינה שירים דגל חברתי. שום מפלגה לא תושיענו. ואלה הצועקים "ביבי", אנשי גנץ צועקים לא פחות מכם. וכשסמוטריץ' יצעק "אני שלכם" תאגף אותו משמאל אורלי לוי ותרים דגל אחר. מי צודק? בחירה שלכם, קטונתי. ומי שיצעק בקול אלוקים, וירים ערכים גדולים ויראה את פני הזועקים מבור תחתיות את נפשם ודיכאונם ויהיה רגיש לזולת – הוא עשה את שלו ובענק!

 

כתבות אחרונות

Prev Next
נרקוד?

  מאמר מאת הרב ליאור...

עוד לבנה אחת

  מאמר מאת הרב אייל...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם