יושרה במערכת הפוליטית Featured

1858526 790

ד'

לנוכח הקריאה של מאמרי המערכת ב'עולם קטן' בשנה וחצי האחרונות התחלתי בבירור נמרץ. האם באמת אפשר לצפות ליושרה ולערכים במערכת הפוליטית? בעקבות שלוש מערכות הבחירות, ומי יודע אם לא האחרונות, עלתה בפניי תמונה לא צפויה. ארצה להציגה לכם בידיעה שאולי בשל כיעורה היא לא תישלח לתחרות צילום עקב מסקנותיה הצורמות.
מתוך עמדה של מי שלצערו עוד חש בכאבם של אנשים אשר ביתם נהרס כפשוטו ושל אנשים שדמם ניגר על רגבי אדמתנו, כולי תקווה שהדברים יועילו.
בעיניי יש לחוסר הערכיות מחירים כבדים מאוד, ואדגים אותם בשני דברים שעלולים לגרום נזקים כבדים בשל חוסר הנאמנות המוסרית במפלגה הציונית-דתית: חוסר ישרות אישית ברמות שונות של הנבחרים והתעלמות מרצון הבוחרים.
הסיבה שבחרתי בשני הדברים הללו לגורמי מפתח מכריעים לעתידנו נעוצה בכך שלא ייתכן, מבחינה מעשית ומוסרית כאחת, שמי שאוחז בחוסר יושרה מובהק יצליח למגר שחיתות בגופים כמו מערכת המשפט והפרקליטות. גם מבחינה מעשית הדברים נכונים, ואכן, לא ייתכן שח"כ שידיו אינן נקיות יעז לבקר את מערכת המשפט, ובעיקר שלא יפעל נגדה בכלים של ממש, מעין D9 פרלמנטריים.

מי שידיו אינן נקיות אולי יוכל לדבר נגד גירוש יהודים, אך בפועל ייסחט על ידי המערכת וייכנע. מי שמבקר את בית המשפט העליון בטענה ש'גזל' את כוחם של הבוחרים ושבניגוד לרצונם קובע את צביונה של המדינה, לא יוכל להתעלם בעצמו מהחלטת בוחריו בבחירות המקדימות. 
אם לא נבין את המשוואה הערכית-מוסרית-פוליטית הזאת, ככל הנראה יצפו לנו עוד לא מעט ערבי שירה בציבור שבהם יככבו שירי זיכרון כואבים כדוגמת 'רחל מבכה על בניה' או 'תפילה לעני כי יעטוף' בהובלת דמעות התנין של נציגי הציבור שאנו שלחנו.
מה דעתכם, הנצליח לשלוח נציגים ראויים "למען ה'"?

 

כתבות אחרונות

Prev Next
מסילות התשובה

  מאמר מאת הרב המקובל...

היתר פשוט

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם