על פרשת קרח Featured

1858526 790

"אם אני אהיה הוא – מי יהיה אני?" – על פרשת קרח

שירה סגל

קרח, דתן ואבירם אוספים 250 איש כדי לצאת נגד הנהגתם של משה ואהרון בטענה: "רב לכם, כי כל העדה כולם קדושים ובתוכם ה' ומדוע תתנשאו על קהל ה'" (במדבר ט"ז ג').

אליצפן בן עוזיאל נבחר להיות הנשיא למשפחת קהת.

הבן הבכור של המשפחה היה עמרם אביו של משה ואהרן. הבן השני היה יצהר, אביו של קרח. והבן הצעיר הוא עוזיאל, אביו של אליצפן. זאת אומרת, שעל פי הסדר הכרונולוגי קרח היה אמור להיות הנשיא ולא אליצפן. קרח לא מסתפק בתפקיד שה' נתן לו בעבודה במשכן העדות, הוא רוצה להיות גם כוהן.

"אם אני אהיה הוא – מי יהיה אני?"

כמה פעמים לא הסתפקנו במה שיש לנו? כמה פעמים פזלנו לכיוון האחר וקיווינו שיהיה גם לנו מה שיש לו? כמה פעמים לא באמת אהבנו את עצמנו? כמה פעמים התאכזבנו מהמתנות שקיבלנו?

לפני שאדם נולד ה' החליט מה יהיה תפקידו בעולם. לכל אחד יש מטרה שלשמה הוא בא לעולם. לא סתם ה' ברא אותי עם כישרונות מסוימים ותכונות שהן ייחודיות דווקא לי. לעיתים אנו מקנאים באחר, ביופי שלו, במנת המשכל, בהצלחותיו בחיים, בעשייה שלו או בתחומי העניין. לפעמים אנחנו משקיעים יותר מדי אנרגיה באחר, במי שהוא ובמה שיש לו, במקום להתרכז בדבר החשוב ביותר – אני! צריך להסתכל פנימה, אל תוכנו, להכיר את עצמנו, לדעת מה הכישרונות שלנו, מה התחביבים, למצוא את הייחודיות שלי בעולם.

ברגע שאבין שמה שה' נתן לי מספיק לי כדי למלא את ייעודי וזה הכי מתאים ומדויק לי, אני לא אקנא ולא ארצה להיות כמו האחר. ברגע שאבין שאם ה' היה רוצה אותי כמוהו, הוא היה בורא אותי אחרת. אבל ה' ברא אותי באופן מסוים, אז כנראה רק כך אוכל לממש את כישרונותיי, לאהוב את עצמי ולהוסיף טוב בעולם.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם