מה קרה למפלגת האמונה? Featured

1858526 790

ת"ג

לפני קצת יותר ממאה שנה הגה הרב קוק זצ"ל רעיון שהיה נשמע הזוי באותם ימים: מפלגת אמונה. מפלגה שתניף את שלושת הדגלים, את דגל הארץ, את דגל המדינה ואת דגל התורה. מפלגה שתדבר קדושה ואמונה בעם ישראל ובעולם כולו ותקרב את הגאולה. לחזון הזה הוא קרא "דגל ירושלים".

עברו יותר ממאה שנה, המדינה היהודית כבר הוקמה, 23 פעמים הושבעה כנסת ישראל, ובאופן מפתיע הרעיון של מפלגת אמונה עדיין נשמע הזוי.

כאשר מסתכלים על המפלגות שעוברות את אחוז החסימה אנחנו מוצאים ימין בעד ביבי וימין נגד ביבי, מוצאים מפלגות מרכז למיניהן, מפלגות חרדיות, מפלגות סוציאליות, מפלגות ערביות. אבל מפלגת אמונה שתכריז בקול גדול תורה, מדינה וארץ – אין.

החיקוי של המפלגה הזאת, שנקראת 'ימינה' או מה שנשאר מהאיחוד של הבית היהודי, האיחוד הלאומי, עוצמה יהודית והימין החדש, אינה מכריזה לא על תורה, לא על מדינה וגם לא על ארץ.

יו"ר המפלגה ח"כ נפתלי בנט התראיין השבוע בשלושה מקומות לפחות ברדיו ובטלוויזיה והכריז קבל עם ועדה: לא מעניינת אותנו עכשיו הריבונות. לא מעניינות אותנו עכשיו סוגיות של דת ומדינה. הדבר היחיד שחשוב הוא לאושש את העם מפגעי הקורונה. זו מטרה חשובה ואדירה כשלעצמה, אבל מה קרה למפלגת האמונה? מה קרה למבט תורני על המציאות? מה קרה למאבק על זכותנו הלאומית על הארץ? איפה מפלגה שתשלב קדושה עם מדינה ותכריז על זה בקול גדול בלי לפחד?

אם זאת ההתעסקות היחידה – לא ריבונות, לא ארץ, לא דת, לא אמונה – מה ההבדל בין מפלגת האמונה לכל מפלגה אחרת?

כשמפלגה אינה מקיימת את מטרתה היא תראה בסקרים 25, ובפועל תקבל 5. אבל ההיסטוריה לימדה אותנו שאם נקבל אחראיות מלאה לתפקידנו ההיסטורי, נראה בסקרים רק 5, אבל בפועל נקבל 25. כל עוד הנר דולק אפשר עוד לתקן.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם