מחאה על כבוד הרב אשרוב Featured

1858526 790

מורן שילר

תגובה על הכתבה על הסרטון של הרב אשרוב

אני זוכה להיות תלמידה של הרב אשרוב זה שמונה שנים. קראתי את הכתבה שלכם בשבת האחרונה והרגשתי צורך לאזן את הדברים שנכתבו.

עמדותיו של הרב אשרוב נעדרות בסיס מדעי כיוון שהרפואה אינה עוסקת בתזונה כלל ואינה משקיעה תקציבים בנושא תזונה. אילו היו משקיעים בכך, היה לעמדותיו של הרב בסיס מדעי. לצערנו, הרב אינו יכול לשאת על כתפיו הדלות הוצאות של מחקרים, וכבר ברור היום לכולם שתזונה בריאה משפיעה לטובה על בריאות האדם, ומה שחסר הוא החותמת המדעית. בעז"ה בהמשך.

נוסף על כך כתבתם שהרב "מטיף נגד חיסונים, מתנגד לטיפולים כימותרפיים ולנטילת אנטיביוטיקה באופן כמעט גורף". ובכן, קודם כול, הוא אינו מטיף נגד חיסונים. הרב כמעט לא מדבר על כך. עניינו בבריאות, ולא בהסתה נגד משהו או מישהו. כשיש איזה טריגר הוא אכן מדבר על עמדתו, כפי שראוי שיהיה במדינה דמוקרטית.

אשר לטיפולים כימותרפיים, עמדתו מורכבת מאוד, ואין כאן מקום להאריך. ואשר לאנטיביוטיקה, הוא אכן מתנגד ומציג את החלופה של הבריאות הטבעית, חלופה חסרת תופעות לוואי שיש בה אפס סיכון, ובסופו של דבר יש לה גם תוצאה של גוף חזק יותר ובריא יותר, נסו ותיווכחו.

בנוגע למקרים שאנשים הגיעו לבתי חולים בעקבות טיפולים שלו, יכול להיות. אך כמה? אחדים. אני מכירה אנשים שהגיעו לבית חולים ואף מתו כתוצאה מטיפול בתרופות, אז מה? סוגרים את בתי החולים?

ולגוף הדברים:חלק מהטענות שהפרכתם אינן נכונות, והחשוב מכול: לא התייחסתם לטענתו ההגיונית והרצינית של הרב שהחיסון לא עבר את כל השלבים הנדרשים לאישור לחיסון. כלומר, המחקר עדיין נמשך, והחיסון כבר מופץ בעולם.

האווירה העולה מהכתבה היא של בוז וזלזול כלפי הרב הצדיק. חלק מהטענות שהפרכתם לא באמת מופרכות, ובחלק האחר, שבו הרב אולי טעה, נדמה ששכחתם שמדובר כאן ברב צדיק שאתם חייבים בכבודו, ומן הראוי לנסח את הביקורת בצורה עדינה יותר.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם