עָלָה מָוֶת בְּחַלּוֹנֵינוּ Featured

1858526 790


שילה אופיר

תגובה על מכתבה של מתנגדת החיסון, "מעטים מול רבים"


השולחן ערוך פותח את סימן של"ו ביורה דעה באלו המילים: "נתנה התורה רשות לרופא לרפאות. ומצוה היא. ובכלל פיקוח נפש הוא. ואם מונע עצמו, הרי זה שופך דמים, ואפילו יש לו מי שירפאנו, שלא מן הכל אדם זוכה להתרפאות."
כנראה גם אילו היה מרן השולחן ערוך חי בימנו אנו והיה מצטרף לקריאתם הנחרצת של כלל גדולי ישראל להתחסן, על אף זאת היו מוצאים מתנגדי החיסונים ענפים מפותלים להישען עליהם בסירובם ההרסני.
לא זו אף זו, מתנגדי החיסונים מרהיבים עוז לקום ולהכריז על עצמם ממשיכי דרך בית חשמונאי. מי האמין שכאלו נשמע בימי חיינו. ביד האחת התנגדות להצלת חיים על סמך בדיות וסיפורי מעשיות, ובשנייה טענות לכתרי תורה וגבורה יהודית עילאית.
בואו לא נתבלבל. מתתיהו ובניו נלחמו נגד חלקים בעם ישראל שכרתו ברית עם תרבות יוון והכניסו צלם בלב האומה. הרפואה והמדע לא רק שאינם פועלים לפי ההשוואה ההזויה למתייוונים אלא מאפשרים לעולם ולעם ישראל לגדול ולקיים את הבטחת הקב"ה לאברהם "וְהָיָה זַרְעֲךָ כַּעֲפַר הָאָרֶץ".
הרפואה המתקדמת ומפתחי החיסונים הצילו ומצילים מיליוני אנשים ברחבי העולם, ולעומתם המתנגדים לחיסונים במו ידיהם חתומים מדי יום על הרג עקיף. אולי כדאי להזכיר ל'חשמונאים' שכנראה על פי משפט התורה היו כופים אדם שלא ירצה להתחסן ובכך ידביק ויהרוג אחרים.
כן. כל יום שהפייק והספק שהם משפריצים בכל מקום ממשיך להדהד, אנשים שיכלו להתחסן ומהססים בגלל התעמולה שלהם נדבקים בנגיף. חלקם כנראה יישאו את סימני המחלה לתקופה לא ידועה. ואנשים ימותו. בגללם ובזכות ההד התקשורתי הנרחב שהם זכו לו.
מוטב יהיה אם מתנגדי החיסונים ישחררו את עם ישראל מדרכם המעוותת ויאפשרו לציבור לצאת מהמגפה במהירות המיטבית, לאור שפע החיסונים שהצליחה להשיג המדינה בהשגחה מופלאה של ממש.
מפיצי השמועות והשקרים, הרי הם ממש כצבועים שהזהיר מהם ינאי המלך את אשתו באומרו לה: "אל תתיראי מן הפרושין ולא ממי שאינן פרושין אלא מן הצבועים שדומים לפרושין, שמעשיהם מעשה זמרי ומבקשים שכר כפינחס".

כתבות אחרונות

Prev Next
מסילות התשובה

  מאמר מאת הרב המקובל...

היתר פשוט

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם