אבא, אל תתעצל! Featured

1858526 790

אדם

אתה, אבא, שעובד קשה בשביל שיהיה לי אוכל טוב לאכול.

אתה, אבא, שמשלם על הישיבה שלי אלפי שקלים כדי שאקבל חינוך טוב.

אתה, אבא, שתעשה הכול כדי שיהיה לי טוב.

אתה, אבא, שדואג נורא כאשר אתה רואה אותי יוצא עם חברים, שאיך נגיד, לא בדיוק "ברמה שלי".

אתה, אבא, שמוכן להשקיע סכום מכובד כדי שלא אהיה "מנותק" וקונה לי סמארטפון.

אתה, אבא, שתמתין על הקו של הוט ארבעים דקות רק כדי לסדר תקלה באינטרנט.

אתה, אבא, שתדאג להסתיר ממני כמה שיותר את זוועות העולם הגדול.

אתה, אבא, טעית. ובגדול.

אני רוצה לכתוב לך, אבא, דווקא בבמה הציבורית הזאת. לכתוב לך שטעית. בחרת להיות מה-75% שפשוט "מתעצלים" להתקין הגנה באינטרנט. כל מה שלימדת אותי הלך הישר לפח.

אני כותב לך כיוון שראיתי שאתה נורא מתפלא מדוע לאחרונה אני יותר ויותר כבוי. אתה מתפלא לאן נעלם הזיק השובבי והילדותי שהיה בעיניי תדיר. לאן נעלם החיוך התמידי. איה היא אותה אהבה שהייתי מקרין לסובבים אותי באופן קבוע. היכן היא אותה שמחה וחיוניות שהייתי מלא בה אך לפני כמה חודשים, לפני בוא הסמארטפון.

אז אגלה לך. היא נעלמה בינות האתרים, בנבכי הסרטונים המרצדים והתמונות המושכות. שם היא ושם תישאר לולי תנקוט צעד פשוט. הוא אומנם יעלה לך כמה שקלים ומעט כאב ראש, אבל אני מאמין שהוא שווה אותי. את יראת השמיים שלי, שנלכדה ברשת. את שמחת החיים שלי, שמזמן התחלפה בהנאה רגעית. את הקדושה שלי, שנמכרה במכירה פומבית לכל פרסומת הממעיטה בבגדים. את האהבה המבוזבזת שלי, שבמקום שתתמקד באותה אחת שאכרע לה ברך מתבזבזת על כל אחת שחושפת ירך.

אני יודע, אתה מתפלא. איך הגעתי לשם? האם אין לי קצת כוח להתמודד? חשבת שאני גבר אמיתי שיודע להתמודד. טעית. אין לי סיכוי. ולא רק לי, גם לא ליוסי השכן שהתקבל לקורס טיס השבוע. וגם לא לשמוליק המדריך התותח מבני עקיבא. ואפילו לא לצורי הבני"ש ממרכז הרב, שאורך ציציותיו כאורך הגלות ופאותיו מתבדרות ברוח. זה פשוט קרב אבוד מראש.

ודווקא בקרב הזה, הקרב על החיים האמיתיים שלי, לא היית. הפקרת אותי לבד במערכה. ולא מכוונות רעות, פשוט לא חשבת שזה נצרך כל כך ודחוף כל כך, וחשבת לעצמך "הבן שלי לא ייגרר לשטויות האלה".

אבל אבא, אני כבר התרסקתי. לי יהיה קשה לקום. הצלקת תישאר. קשה ועמוקה. אבל דבר אחד אני מתחנן לפניך, אבא, אל תיתן לדוידי אחי הקטן לעבור את מה שעברתי. אבא, שים הגנה!

ם פגיעה ביהודי יחיד ואפילו פעם בשבוע.

כתבות אחרונות

Prev Next
נרקוד?

  מאמר מאת הרב ליאור...

עוד לבנה אחת

  מאמר מאת הרב אייל...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם