משעבד או משועבד?! Featured

1858526 790

פנינה

"אנחנו פה לטובתך", הם אמרו לה נוקשות ונטעו בה פחד ובהלה. הם עמדו מולה בטור ארוך ואינסופי ודרשו ממנה לעמוד ולהצדיע דום. להפסיק את כל מהלך החיים השגרתי, לעצור מכל מלאכה אחרת ולהיכנע לדרישותיהם.

היא הרימה את מבטה באיטיות והסתכלה אל האופק. את האופק ראתה, אך את סופו של הטור הארוך כלל וכלל לא. הוא היה ארוך ארוך. כל אחד ואחד שניצב בו היה מיוחד במינו, עם דרישות מיוחדות משלו ועונשים משלו. אך המאחד לכולם היה שעמדו איתנים ודרשו ממנה הרבה. דרשו, דרשו ודרשו.

היא הרגישה את עצמה מתכווצת לנוכח עמידתם האיתנה. לא מתכווצת כדימוי. ממש! נעשית קטנה קטנה. חסרת יכולת, עלובה. אם בתחילה היא הסתכלה עליהם מתוך תקווה, מתוך שאיפה להצלחה, מתוך רצון להקשיב לדרישותיהם באמת, עכשיו זה כבר נראה לה בלתי אפשרי בעליל.

מאיפה? מאין? מהיכן יגיעו הכוחות?

היא חשבה להרים ידיים ולהתייאש, אך הם עמדו והתרו בה. עמדו, נופפו בשוט הגדול שלהם, ואמרו: "בלעדינו לא תצליחי בחיים. אף מקום לא ירצה בך. תקשיבי לנו! תעבדי בשבילנו". וכאשר ראו את בהלתה לא שכחו להוסיף את מילת הקסם "לטובתך!"

הדרישות היו אינסופיות. וגרוע מכך, סותרות והפוכות. האחד דרש ממנה להיות ריאלית, לנתח דברים בקור רוח ולסדר אותם בתבניות מסודרות. ומנגד ביקש ממנה אחר: "היי הומנית! הרגישי, הכילי וזכרי פרטים וסיפורים אינסופיים".

אחד נוסף ביקש ממנה לעשות תנועות מוזרות באיברי הגוף, להניע את הרגליים מעלה ומטה במהירות בשעה שהידיים מסובבות במהירות חוט ארוך המכונה "חבל". הוא תבע ממנה גם לכרוע בתנוחה מוזרה ולשים את כל משקלה הרב על האמות ועל קצות אצבעות הרגליים. וכאשר הביעה בפניו את תמיהתה ענה כי קוראים לתנוחה זו 'פלאנק' וחשב כי בכך פתר את כל ספקותיה. היא עמדה מולו בפה פעור ובחוסר מענה, אך הוא רק התבונן בה במבט מצליף ודרש ממנה לחזור לעבוד. וכמובן לא שכח לומר את המילה הזכורה לטוב(?) "לטובתך!"

"אני לא מחשב", היא ניסתה להסביר להם. "יכולותיי מוגבלות". אך דווקא לכן הם האריכו את רשימת הדרישות וביקשו ממנה גם להיות יצירתית. "למחשבים אין יכולת כזאת", הסבירו לה הם ברכות מדומה, והוסיפו: "לבני אנוש יש. אז אנא השתמשי בה", וכמו קודמיהם לא שכחו להזכיר "לטובתך".

טור מבחני הבגרות עודנו ניצב זקוף.

אך לה כבר יש גבנון.

מהיכן יגיעו הכוחות?

מהיכן יבואו היכולות?

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם